Ceny všech produktů NORMAN A BETOWA zůstávají zatím beze změn, stejné jako v roce 2023 ! Aktualizace cen FIRESTAR je platná od 1.2.2024.

Původní prezentace www.norman-cz.cz bude od 1.2.2024 postupně přesměrována na tuto novou prezentaci. 

info
Kód produktu: 01216730

Atlantik Colora Nerez

Dvoubarevná varianta osvědčeného modelu Atlantik z řady krbů Variant. Pro tento zahradní krb typická barevná kombinace bílošedého jemného vymývaného povrchu se stejným povrchem barvy terakota a se střechou z nerezu vytváří klasický, harmonický celek s netradiční a moderní tváří. Základová deska již ve standardním provedení.

Výška: 190 cm
Šířka: 110 cm
Hloubka: 73 cm
Hmotnost: 410 kg
Povrchy
Možno připravit k expedici do cca 3 dnů od objednávky
Výška: 190 cm
Šířka: 110 cm
Hloubka: 73 cm
Hmotnost: 410 kg
Grilovací plocha: 53 x 38 cm
Možnost dovybavení douzovací střechou: Ne
Možnost vybavení systémem QUATRO: Ne
Materiál grilovacího roštu: Nerez
Palivo: Dřevěné uhlí, grilovací brikety, dřevo
Standardní výbava: Nerezový popelník, litinový rošt v topeništi, grilovací rošt

Často kladené dotazy

Ano, po předchozím objednání /písemném nebo telefonickém/ a nejlépe se zajištěným vlastním odvozem z provozovny ve Veleni. Naše firma zaváží zboží  většinou pouze smluvním prodejním místům. Kontakty na tato prodejní místa Vám sdělíme naleznete zde.

Služby jako dovoz a případné sestavení krbu mohou poskytovat smluvní prodejci, naše firma se zabývá především výrobou. Všechny krby jsou však konstruovány tak, aby byly sestavitelné i neodborníkem a bez zvláštního nářadí či materiálů. Vzhledem k vyšší hmotnosti jednotlivých dílů doporučujeme většinu krbů sestavovat min. ve dvou osobách.

Zahradní krby jsou dodávány na paletě většinou o rozměru 120 x 80 cm v rozloženém stavu a překryty smršťovací folií. Výška takto zabaleného krbu se pohybuje v závislosti na typu: od cca 0,8 m (Inca) až po cca 1,5 m. Při expedici se krb nakládá vysokozdvižným vozíkem. Pro vlastní odvoz krbu doporučujeme min. přívěsný vozík s nosností a ložnou plochou odpovídající příslušnému krbu. Paleta je jednocestná, nevratná.

Ne, většinu krbů lze sestavit dle přiloženého návodu na montáž ve dvou lidech do cca 30 min bez zvláštních nároků na nářadí a materiál. Krb se sestavuje "nasucho", tedy bez spojovacích materiálů. Výjimku tvoří krby Vesuv, Santorin a Rustika. Ukázku montáže najdete zde.

Jako palivo lze kromě dřevěného uhlí použít i drobné kousky dřeva, plameny by však neměly přesahovat horní polohu gril. roštu nebo krátkodobě spodní okraj střechy. Při nedodržení této zásady může dojít k přetopení krbu, které se projeví např. popraskáním jednotlivých betonových dílů, barevnými změnami povrchu apod. Další informace naleznete na podstránce zahradní krby na dřevěné uhlí.

Na udírny v pravém slova smyslu jsou zcela jiné požadavky, kterým u stavebnicových krbů našeho typu zatím nelze vyhovět, ale některé typy našich krbů lze vybavit tzv. douzovací střechou, která umožňuje využít i tepla v komínové části k douzování, ohřívání apod.

Podrobnosti zde:

Douzovací střecha

Atlas douzovací střecha

Zahradní krby s udírnou

Je nutné posoudit, jaký materiál střechy se do vašeho exteriéru hodí nejvíce. U mědi je nutno počítat s postupnou patinou a také s nepatrným odkapem "měděnky" na betonové díly. Nerezové střechy mají stejně jako měděné téměř nekonečnou životnost, ale na rozdíl od měděných zůstává jejich barva při minimální údržbě téměř neměnná. K přednostem ocelových střech patří: příznivá cena, barevná povrchová úprava, žáruvzdornost (do 400 °C), vysoká pevnost. Barevný povrch je možné po čase obnovit.

Prodlužování komínů našich krbů je omezeno následovně: měděné a nerezové střechy lze po dohodě na zakázku ve většině případů nastavovat. U betonových střech lze využít pouze standardní nástavce v počtu 1 ks u krbu Paleo a Rustika a 1 ks /40 cm/ u krbu Atlas a Siesta s odpovídajícím uchycením, nastavování jiných betonových střech není bezpečně možné - viz. bezpečnostní zásady

Zasílání zboží na dobírku nepatří k našim standardním službám. Krby na dobírku nezasíláme (krb je možno objednat přímo u nás, ale v případě přímého nákupu je vhodné zajistit vlastní odvoz zboží). Drobné příslušenství jsme po telefonické dohodě schopni zaslat formou balíku (je-li to vzhledem k velikosti a hmotnosti zboží možné). V tomto případě se k objednanému zboží účtuje poštovné a balné v závislosti na váze a velikosti. (cca 150,- až cca 450,- Kč dle hmotnosti balíku).

Kompletní nabídku našich krbů uvidíte vystavenou v naší provozovně ve Veleni.

Provozní doba je: PO-PÁ 7.00 - 15.30 hod.

Polední přestávka je: 12.00 - 12.30 hod

Více informací naleznete zde

Svislý "V-zářez" v zadní straně pracovní desky vymezuje oblast řízené dilatační trhliny. Vlasová trhlina se vytvoří již během přepravy nebo po zatopení v krbu a slouží k uvolnění nežádoucího napětí v pracovní desce. Podrobnosti zde.